رئیس سازمان مدیریت بحران:لایحه قانون جامع مدیریت بحران تقدیم مجلس شد/ استقرار 14 بالگرد در نقاط مختلف کشور

رئیس سازمان مدیریت بحران:لایحه قانون جامع مدیریت بحران تقدیم مجلس شد/ استقرار 14 بالگرد در نقاط مختلف کشور

اسماعیل نجار امروز در حاشیه چهارمین کارگاه آموزشی و تمرین ستادی مدیریت بحران در اردوگاه  متمرکز کشوری شهدای هفتم تیر بسیج رامسر   با اشاره به اینکه دولت لایحه بحران را تقدیم مجلس کرده است، اظهار کرد: لایحه پشتیبانی مسائل اطفای حریق و آتش‌نشانی نیز تقدیم دولت و مجلس شده است.

وی با بیان اینکه در لایحه مذکور نیازهای مدیریت بحران لحاظ شده است، افزود: سال گذشته 12 هزار میلیارد تومان توسط مدیریت بحران کشور هزینه شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران با تصریح بر اینکه در انتظار مطرح شدن لایحه قانون جامع مدیریت بحران در صحن علنی مجلس هستیم، گفت: با توجه به حادثه‌خیز بودن کشور امیدواریم بتوانیم خدمات مطلوب‌تری را ارائه دهیم.

وی درباره وقوع آتش‌سوزی‌ها در سه استان شمالی گیلان، مازندران و گلستان خاطرنشان کرد: طبق تفاهمنامه با نیروهای مسلح برای مهار آتش‌سوزی‌ها در استان‌های شمالی بالگرد در 14 نقطه کشور مستقر شده و در صورت نیاز خدمات پس از بحران را ارائه می‌دهد.

نجار موضوع آموزش مدیریت بحران را امری ضروری دانست و یادآور شد: آموزش همگانی در زمینه بحران باید جدی گرفته شود.

وی رتبه ایران به لحاظ حوادث غیرمترقبه در آسیا را چهارم و در دنیا ششم عنوان کرد و افزود: ایران کشوری حادثه‌خیز است و باید به موضوع آموزش‌ برای مقابله با بحران با جدیت پرداخته شود.

به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران، از 45 حادثه غیرمترقبه در دنیا، 36 حادثه در ایران اتفاق می‌افتد که زلزله، سیل و ... از جمله آنها است.

ارسال نظر