زندگی در وقت اضافه؛ نفس کشیدن یک شهر با وجود ۱۵۰ هزار حمله خمپاره ای

زندگی در وقت اضافه؛ نفس کشیدن یک شهر با وجود ۱۵۰ هزار حمله خمپاره ای

هزار و ۱۱۵ روز از محاصره شهرک های شیعه نشین الفوعه و کفریا در شمال شرق استان ادلب سوریه گذشت و کمبود مواد غذایی، تجهیزات پزشکی و دارو وضعیت را برای هزاران تن از شهروندان این شهرک ها بحرانی کرده است.

محاصره شهرک های الفوعه و کفریا در حالی وارد چهارمین سال شده که تاکنون ۲ هزار و ۴۳۵ تن از شهروندان به دلیل حملات خمپاره ای، انتحاری و بیماری جان خود را از دست داده اند و ۳ هزار تن دیگر هم با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

در سال های گذشته بیش از ۱۵۰ هزار موشک و خمپاره به شهرک های الفوعه و کفریا شلیک شده است و همین مسئله باعث شده نزدیک به ۱۰۰ درصد مناطق مسکونی آسیب ببینند و مردم در شرایطی بسیار رنج آور به زندگی در وقت اضافه ادامه دهند.

یک منبع میدانی در شهرک الفوعه علام کرد: در سال های گذشته، تمامی خانه ها، مساجد و مدارس در نتیجه حملات خمپاره ای و موشکی تروریست ها از ۴۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده اند.

زندگی در وقت اضافه؛ نفس کشیدن یک شهر با وجود ۱۵۰ هزار حمله خمپاره ای! + تصاویر

این منبع میدانی با بیان این که حدود ۲۵ هزار تن از شهروندان محاصره شده الفوعه و کفریا در محاصره عناصر تروریستی هستند، گفت: کمبود شدید آب آشامیدنی سالم باعث شده مردم نیاز خود را با آب های جمع شده باران بر روی سطح زمین تامین کنند.

وی افزود: گروه های تروریستی برای تحت فشار قرار دادن مردم، به صورت عمدی مخازن و تانکرهای آب و مراکز درمانی را هدف قرار دادند و خسارت های جبران ناپذیری را برجای گذاشتند که به قیمت مرگ مردم تمام شده است.

این منبع میدانی تصریح کرد: با نزدیک شدن به فصل گرما و قطع شدن بارندگی ها، تامین آب برای مردم به یک چالش بزرگ تامین خواهد شد و هزاران از شهروندان تشنه به یک قدمی مرگ خواهند رسید.

زندگی در وقت اضافه؛ نفس کشیدن یک شهر با وجود ۱۵۰ هزار حمله خمپاره ای! + تصاویر

شیوع بیمارهای واگیر دار و کافی نبود تجهیزات برای درمان بیماران باعث شده هر روز تعدادی به ویژه نوزادان، کودکان و زنان جان خود را از دست بدهند و هیج امیدی برای نجات سایر بیماران وجود نداشته باشد.

در اثر حملات گروه های تروریستی تمامی مزارع حومه شهرک های الفوعه و کفریا از بین رفته است و دیگر امکان کِشت محصولات برای مردم وجود ندارد و از سویی دیگر هرگونه تحرک کشاورزان در مزارع با واکنش تروریست های تک تیرانداز روبه رو می شود.

زندگی در وقت اضافه؛ نفس کشیدن یک شهر با وجود ۱۵۰ هزار حمله خمپاره ای! + تصاویر

در شرایط فعلی تمام امید هزاران تن از شهروندان محاصره شده الفوعه و کفریا به کمک های هوایی دولت است اما براساس اعلام منابع میدانی این کمک ها فقط جوابگوی بخشی از نیازها است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر