رفتن به محتوای اصلی

اردوگاه شهدای هفتم تیر رامسر

پنجشنبه 1398/09/14

سردار یزدی: کم کاری مسئولین باعث ارتباط گیری جوانان با قرآن شده است

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره تخصصی حفظ قرآن که با عنوان جشنواره الحافظون شناخته می‌شود، با حضور جمعی از مسئولان و فعالان قرآن و عترت بسیج تهران و برگزیدگان این جشنواره برگزار شد.

بر همین اساس در این مراسم که همزمان با گرامیداشت هفتمین سالگرد تأسیس سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ است از برگزیدگان هفتمین جشنواره تخصصی الحافظون تجلیل به عمل آمد.
این مراسم روز چهارشنبه، 13 آذرماه ساعت 15 و در سالن شهید رشادی حسینیه فاطمه‌الزهرا(س) پادگان ولیعصر(عج) برگزار شد.

مرحله نهایی هفتمین جشنواره تخصصی حفظ قرآن کریم بسیج تهران بزرگ که با عنوان «الحافظون» شناخته می‌شود، از اواخر آبان ماه طی دو بازه زمانی برگزار شد. بر همین اساس، ابتدا رقابت‌ها در بخش بانوان و از روز 22 تا 24 آبان‌ماه در گروه‌های سنی تا هفت سال، از هشت تا 16 سال و بالای 17 سال برگزار شد و در ادامه نیز رقابت‌های بخش آقایان نیز از روز 29 آبان‌ماه تا اول آذرماه برگزار شد.

سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) در این مراسم طی سخنانی گفت: شما عزیزان حافظ قرآن علاوه بر خود که در قرآن تدبر کرده اید و به فرامین الهی آن عمل می‌کنید دیگران را نیز تشویق کنید تا در این مسیر گام بردارند.

وی افزود: یکی از مطالب مهمی که باید به آن توجه ویژه شود، ارزش قرآن در دنیای مادی و معنوی ماست. هرجا که به قرآن توجه بیشتری شود، موفقیت‌های بیشتری چه از نظر مادی و چه از لحاظ معنوی رقم خورده که بسیار تعیین‌کننده نیز است. بنده به نوبه خود این مورد را لمس کرده‌ام که چگونه نزدیک شدن به قرآن در موضوعات مادی و معنوی برای من و اطرافیانم پیشرفت و توسعه را به همراه داشته است.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران تصریح کرد: آنچه که ما امروز به عنوان معجزه پیامبر خاتم(ص) و کتاب دینی خود داریم، اگر در اختیار دیگران بود، آن‌ها استفاده بیشتری از قرآن می‌کردند. متأسفانه ما نسبت به قرآن کوتاهی کردیم و جوانان ما امروز با قرآن فاصله دارند. البته تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان نیز همچون شما عزیزان با قرآن ارتباط دارید، اما کوتاهی‌هایی در این رابطه در جامعه انجام شده که بیشتر این کوتاهی‌ها از طرف مسئولان بوده است، نه مردم.

سردار یزدی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: قلب‌های مطهر نوجوانان و جوانان عزیز بیش از گذشته با قرآن کریم نورانی شود و جامعه اسلامی ما نیز از برکت وجود این عزیزان نورانیت بیشتری پیدا کند.

در ادامه این مراسم و پس از اجرای برنامه ارائه محفوظات از سوی دو نفر از نوجوانان قرآنی، بخش دوم اهدای لوح تقدیر به برگزیدگان جشنواره با حضور مسئولان برگزارشد.

افزودن دیدگاه جدید
درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.