سرلشکر سلامی در گفت‌وگو با تسنیم: سپاه تا پایان کار کنار مردم زلزله‌زده خواهد بود‌

By userramsar on ش, 1398/08/25 - 13:02 -->

به گزارش خبرگزاری تسنیم از میانه، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه حضور یافت‌ و ضمن بررسی آخرین روند کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان بر ضرورت اسکان موقت اهالی روستا و تسریع در عملیات‌های آواربرداری تأکید کرد.

سرلشکر سلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در روستای زلزله‌زده ورنکش میانه با اشاره به زلزله میانه اظهار داشت: بعد از وقوع زلزله بلافصله نیروهای سپاه به منطقه گسیل شدند و اقدام به خارج کردن مردم از زیر آو‌ار کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 20 ‌دستگاه مهندسی سنگین سپاه پاسداران در منطقه در حال فعالیت و آواربرداری است، تأکید کرد: ‌از 105 خانه آواربرداری شده در منطقه، 50 خانه توسط نیروهای سپاه آواربرداری شده است و طی 10 تا 15 روز آینده آوار‌برداری خانه‌های تخریب‌شده به اتمام خواهد رسید.

فرمانده‌کل سپاه با اشاره به زلزله کرمانشاه و سیل پلدختر و خوزستان تأکید کرد: با توجه به تجربیاتی که از حوادث و بلایای گذشته در کشور به دست آورده‌ایم، مردم عزیز این منطقه مطمئن باشند ‌سپاه تا پایان کار کنار مردم زلزله‌زده خواهند بود.

سرلشکر سلامی با ابراز اینکه "ما سپاه و بسیج به‌عنوان نخستین گروه وارد منطقه شده‌ایم و آخر از همه خارج خواهیم شد"، خاطرنشان کرد: سپاه‌ مدافع اصلی و همیشگی مردم در سختی‌ها و مشکلات است و همیشه کنار آنها خواهد بود.

ارسال نظر