رفتن به محتوای اصلی

اردوگاه شهدای هفتم تیر رامسر

سه شنبه 1398/09/12

فرمانده مرزبانی ناجا: امنیت‌ در مرزهای ایران ‌برقرار است /‌ ‌ارتباط خوبی با آذربایجان، نخجوان و ارمنستان داریم‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، سردار قاسم رضایی در آیین تودیع و معارفه فرماندهی مرزبانی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه آذربایجان قهرمان یکی از مناطق پرافتخار و پیشتاز در انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: 29 بهمن تبریز آتش انقلاب را شعله‌ورتر کرد و این پیشتازی از قبل و بعد از انقلاب وجود داشته و این روند تداوم دارد.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان یکی از بهترین مرزبانان ایران در طول تاریخ بوده و در برابر دشمنان ایستاد تا به ایران صدمه‌ای وارد نشود، افزود: آذربایجان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دفاع از مرزهای اعتقادی خوش درخشیدند به طوری که مقام معظم رهبری هم از آذربایجان برای خنثی کردن فتنه پیچیده امنیتی اخیر نام می‌برند و به نیکی یاد می‌کنند.

فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، تقدیم 10 هزار شهید و 23 هزار جانباز از این استان برای دفاع از مرزهای اعتقادی و جغرافیایی را بسیار مهم دانست و گفت: فقط نیروی انتظامی در این استان برای دفاع از نظم و امنیت و مرزها، 830 شهید تقدیم کرده است لذا معتقدم شعار «آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی» تنها یک شعار نیست، بلکه ریشه در این استان دارد و در عمل ثابت شده است.

وی جمهوری اسلامی ایران را تاثیر‌گذار در تمام مولفه‌های جهانی دانست و ابراز داشت: ایران تنها کشوری است که تئوری‌های استکباری را به هم زد، لذا در آتش‌افروزی‌های منطقه و بعضا فرامنطقه‌ای هم  هدف اصلی، ضربه زدن به ایران است که در عراق و ترکیه و لبنان و مالزی و اندونزی و... بخشی از اهداف متوجه ایران است.

سردار رضایی، با اشاره به اینکه دشمن برای مقابله با شعاع انقلاب اسلامی به ایجاد هر فتنه‌ای دست می‌زند، گفت: فتنه تحمیلی اخیر به انقلاب اسلامی، فتنه بزرگی بود که قرار بود در دی یا بهمن کلید بخورد ولی به بهانه قیمت سوخت آغاز شد و در نطفه، زودتر خنثی شد.

وی ادامه داد: در تهران گروه‌های 5 نفره تا 7 نفره دستگیر شدند که بسیار آموزش دیده بودند و قبلا در مورد اغتشاش کار کرده بودند که مقام معظم رهبری با مدیریت الهی و پیام بسیار مهم در درس خارج، این توطئه را خنثی کرده و مردم هم لبیک گفتند.

فرماندهی مرزبانی کشور، با بیان اینکه خساراتی به کشور وارد شد ولی خسارات پیش‌بینی شده بسیار فراتر و در حد براندازی بود که با جلو افتادن آغاز حرکت، این موضوع مدیریت شد، خاطر‌نشان کرد: در ماهشهر آشوبگران در برابر مردم و نیروهای نظامی و امنیتی جبهه‌گیری کرده و پله پله خط می‌گرفتند اما ‌به دست مومنین و بصیرت مردم این توطئه، خنثی شد.

وی با اشاره به اینکه این امر به این معنی نیست که فتنه‌ها تمام شد، بلکه 40 سال است که به ایران فتنه تحمیل می‌کنند، ابراز داشت: از ابتدای انقلاب و 8 سال جنگ تحمیلی تا فتنه اخیر انواع دشمنی‌ها تحمیل شده که اگر غفلت کنیم دشمن زمینه نفوذ را یافته و ضربه خود را خواهد زد.

سردار رضایی با بیان اینکه در فتنه اخیر برآوردها نشان می‌داد که فتنه‌گران به جد به دنبال براندازی بودند ولی با قدرت مردم و لبیک مردم به رهبری خنثی شد گفت: نقش نیروهای امنیتی و انتظامی بعد از جایگاه ولایت فقیه و مردم بوده است.

وی با اشاره به بیانات امام راحل در دهه 60 مبنی بر اینکه پشتیبان ولایت فقیه باشید تا کشور آسیب نبیند، ادامه داد: آن موقع شاید درک درستی از این جمله نداشتیم ولی با خنثی شدن فتنه‌ها با تدابیر رهبری و لبیک مردم، درک بهتری از این جمله داریم.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی، تاکتیک این دوره فتنه را بسیار متفاوت دانست و افزود: تاکتیک این دوره، کلکسیونی از تاکتیک‌های گذشته بود و می‌خواستند جنگ شهری راه بیندازند که با تدابیر رهبری و لبیک مردم خنثی شد.

وی با اشاره به اینکه انتخابات بزرگی در پیش داریم که یکی از مهمترین اصول قانون اساسی برای مشارکت مردم در حکومت داری است ابراز داشت: دشمن دوباره فتنه جدیدی را برنامه‌ریزی کرده ولی نباید اجازه دهیم فتنه دیگری با تاکتیک‌های جدید تحمیل شود. باید انتخابات ما رقابت سازنده‌ای برای خدمت به نظام اسلامی باشد که مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح مهمترین رویکرد انتخابات باشد.

سردار رضایی، با تاکید بر اینکه شورای نگهبان در این راستا مسئولیت سنگینی دارد ابراز داشت: دشمن به دنبال خدشه وارد کردن به انتخابات ماست و سلیقه ها هم باید به انتخاب افرادی سوق یابد که حافظ انقلاب و نظام باشد و از منافع و مصالح مردم دفاع کند.

وی مرزهای جمهوری اسلامی را امن و در وضعیت خوب دانست و با بیان اینکه مرزبانان ما در مرزها دلاوری‌های زیادی دارند، افزود: اختلاف 80 درجه‌ای در مرزها داریم که در برخی از مناطق، دمای زیر 30 درجه تا بالای 50 درجه را تجربه می‌کنیم.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه مرزهای آذربایجان شرقی مراقبتی است و امنیتی و نظامی نیست ابراز داشت: در مرزهای آذربایجان شرقی همکاری و ارتباط خوبی با آذربایجان، نخجوان و ارمنستان داریم و مشکل امنیتی نداریم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران 15 همسایه دارد که این فرصت بزرگی برای تقویت روابط اقتصادی و سیاسی است گفت: ما از هرگونه سرمایه‌گذاری در مناطق مرزی حمایت کرده در مورد ساماندهی پایانه‌ها و ترددها آمادگی لازم را داریم.

سردار رضایی در پایان با تقدیر از خدمات سرهنگ طاهری، برای سرهنگ احمدی در فرماندهی مرزبانی آذربایجان شرقی آرزوی توفیق کرد.

افزودن دیدگاه جدید
درباره متن فرمت

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.